Ve světě existuje od prvních výplatních strojů uvedených do provozu v roce 1897 celkem 115 výrobců. Seznam není dozajista úplný. Soustřeďuje se na klasické a digitální výplatní stroje. Uvádějí jej Joel A. Hawkins a Richard Stambaugh ve svém katalogu (The International Postage Meter Stamp Catalog, Arizona 2005) a internetové doplňky na en.wikipedia.org – od roku 2005 dodnes.
Na území Československa od roku 1926 (1. rok použití výplatního stroje v tomto teritoriu) úspěšně vyplácely a některé z nich dosud vyplácejí výplatní stroje těchto soustav (abecedně).
AMIEL (Francie)
BAFRA (Německo) – jen výplatní stroj s otiskem – esejí (v provozu nepoužit)
Frama (Švýcarsko)
Francotyp (Německo)
Francotyp – Postalia (Německo)
Francotyp – Taxograph (Německo)
Hasler (Švýcarsko)
ASCOM – HASLER (Švýcarsko)
Lindaco – Krag (Skandinávie)
Neopost (Francie)
Pitney – Bowes (USA)
Postalia (Německo)
Postalia – Junior (Německo – Polsko)
Promsvjaz (Perm – SSSR, část Rusko)
Provozní laboratoř spojů Žilina (Československo)
SATAS (Francie)
Universal Postal Frankers (Multivalue) – (Velká Británie)
Vývojářské centrum České pošty s.p. – OZ VAKUS (Česká republika)
Výzkumný ústav spojů (Československo)
Depozitář Poštovní muzea ve Vyšším Brodě vystavuje ve výstavních prostorách (Vyšebrodského kláštera) výplatní stroj zn. HAGIN. Tento stroj pod tímto názvem není potvrzen. Není ani známo, zda vůbec vyplácel zásilky (nezachovaly se ani eseje). Čeká se na vyjasnění sběratelské obce či objasnění (nepřesný název?). S výjimkou otisku Bafry (jen esej) všechny stroje se dočkaly v poštovním provozu otisků, které se díky sběratelům zachovaly. Celkem 19 soustav je slušný počet porovnáním se 115 (možná větším počtem) soustavami ve světě. Navíc několik strojů je české respektive československé provenience.
Zdroj: www.historiapostalis-etc.cz